Wibratory pogrążalne
Wibratory pogrążalne produkowane są od 1995 r. Wykonywane są z wysokiej jakości podzespołów i materiałów, zastosowane łożyska są produkcji węgierskiej i japońskiej. Elementy sprawdzane są ręcznie i przed sprzedażą atestowane.
Wibratory pogrążalne WERG wykorzystywane są przy produkcji płyt strunobetonowych, kręgów betonowych do wysokości 4 m, przepustów i filarów drogowych, przepustów melioracyjnych. Są użytkowane przez firmy produkujące strunobetony, betony strukturalne, konstrukcje żelbetonowe, w przedsiębiorstwach budowy dróg i mostów, w firmach melioracyjnych i studniarsko-betoniarskich.
Zakład oferuje wibratory pogrążalne na 230 i 380 V w całej gamie asortymentowej, z wałami L-4000 i L-6000 oraz z głowicami wibracyjnymi fi 38, fi 50 i fi 70. Na zamówienie istnieje możliwość wyprodukowania nietypowego wału giętkiego L-10000.


Oferujemy również wibratory do betonu WERG przenośne (ręczne). W komplecie w tym urządzeniu znajduje się silnik o mocy 1 kW i wał giętki dł.1 m wraz z buławą do wyboru – fi 25, fi 35 lub fi 45.
Warto zwrócić uwagę na wibrator pogrążalny WERG typu WWGP-16-12 służący do zagęszczania betonu monolitycznego i żelbetonu z kruszywem do 60 mm średnicy. Wyposażony jest w silnik napędowy jednofazowy 230 V i trójfazowy 400 V o mocy 1,5 kW przy 2830 obr.min. i stąd przeznaczony do współpracy z wałem giętkim o długości 4 i 6 m oraz buławami (głowicami) wibracyjnymi o średnicy 38, 50 i 72 mm. Wibrator został zaprojektowany na przepracowanie 400 roboczogodzin.
DANE TECHNICZNE WIBRATORA, WAŁU I BUŁAWY WIBRACYJNEJ
1. Wibrator pogrążalny, typ WWGP-6-12 z izolacją ochronną składa się z trzech podstawowych elementów:
a) silnika napędowego
b) wału giętkiego stanowiącego element przenoszenia siły,
c) głowicy wibracyjnej stanowiącej podstawowy element zagęszczania.
Silnik napędowy ma sprzęgło jednokierunkowe umieszczone w kadłubie łożyskowym po stronie napędzającej i przenosi obroty silnika poprzez wałek napędzający na wałek giętki. Sprzęgło jednokierunkowe zapewnia tylko jeden kierunek obrotu wału giętkiego, odpowiadający kierunkowi strzałki umieszczonej na kadłubie łożyskowym.
Głowica wibracyjna stanowiąca wzbudzenie ruchu wibracyjnego jest podstawowym elementem zagęszczającym wibratora. Wytwarza ona drgania, które poprzez płaszcz zewnętrzny przenoszone są na zagęszczany materiał. Głowica pracująca na zasadzie planetarnej umożliwia zwiększenie liczby drgań silnika napędzającego. W szczelnym i odpornym na zużycie płaszczu stalowym porusza się w odpowiedniej prowadnicy, umieszczonej w wierzchołku głowicy stożkowy wirnik. Wałek wirnika połączony jest poprzez sprzęgło przegubowe z wałkiem napędzającym, ułożyskowanym w tylnej części głowicy. Siła odśrodkowa wirnika nie powoduje obciążeń łożysk wałka napędzającego.
Połączenie części ruchomej wału giętkiego pomiędzy silnikiem napędowym i wałem wykonane jest za pomocą klina i rowka, natomiast węża metalowego – za pomocą zamka bagnetowego i złączki zaciskowej. Część zewnętrzna i wewnętrzna wału giętkiego połączona jest z głowicą za pomocą gwintu.
Zakład Produkcyjny WERG jako producent zapewnia pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na swoje wyroby.